2019. 11. 09. 15:47 | Appeared: 1326x
Én azt gondolom, hogy igenis fontos, mert ez valahol az IQ része, akinek erre meg sem igénye, sem affinitása nincs, hát azt gondolom, őt minősíti. Ha többet gondolnék bele, mint amit megérdemel, az meg engem.Voltak már ezzel kapcsolatos blogok régebben is, és érdekes módon ott a többség egyetértett ezzel. Ja, hogy változnak az idők, s már mindegy is csak legyen valaki? Hát igen, de ebben az esetben azt gondolom, önmagunkra nézve dehonesztáló. (SA)
Comments (10)
A következő kérdés, pedig kinek fontos? Neki biztosan nem, Pl. azért mert nem tud írni a lapát nyelét még jól tudja fogni.
Én személy szerint utáltam a történelmet, a magyart, gyatra helyesíró vagyok, nem azért mert nem tudom, ha van időm és többször átolvasom képes vagyok kijavítani, de elsőre mindig tele van hibával. Viszont ha számolnom kell, vagy tervezek akár elektronikus akár műszaki dolgot nem kell papír, megy fejben, eltudom képzelni. De ettől még nem alszom rosszul.
Elsőben Persephone #346727 írásban mondottak miatt.
Másodsorban nem helyénvaló itt nyilvánosan megjegyzéseket tenni. Nem a dedóban vagyunk, nyilván a népesség különböző képességű emberekre oszlik. Ha valaki ennyire képes akkor ennyire képes, ez nem minősíti, ő ilyen.
Önmagunkra nézve semmiféle negatívumot nem jelent ha elfogadjuk embertársainkat olyannak amilyenek. Az intelligencia ott kezdődik, hogy átlássa a világ működését az adott egyén. A társadalom zökkenőmentes működéséhez minden ember ténykedése szükséges, az orvosé, a fizikusé, az utcaseprőé.....
kérdés, hogy adom a másik tudtára
Tény, hogy a nyelvhelyesség, a helyesírás és a stílus az IQ-val legtöbbször kéz a kézben járnak, de rajtam kívül biztos más is ismert már olyan embereket, akik akár kimagaslóan okosnak, jól képzettnek és igényesnek is bizonyultak, mégis hibát hibára halmoztak írás közben. Nekik a matek és a fizika ment jól, és sosem figyelmeztették hiányosságaikra azokat, akik nem tudtak deriválni.