Nem tudom azt mondani, hogy ez egy asszertív esszé lesz, de igyekezni fogok.
Nem fogok állástfoglalni narcizmus témában, amiről már sokan beszélnek csak két apró megjegyzés:
1, Volt olyan barátnőm, aki saját állítása szerint diagnosztizálva volt, mint borderline-os, narcisztikus tendenciákkal.
2, Ezenfelül többen a BDSM Közösségből állapították meg, hogy én narcisztikus vagyok, illetve egy fiatalember szerint:
Tündéri szociopata.
A valóságban extrovertált aspergeres vagyok. Bár elvileg ma már ezt másként kell mondani. Ami nem is feltétlenül baj. Mert Hans Asperger, bár lehet, hogy kiváló kutató volt, de egy szemét mocsok is egyben. Ezt nem tudom ennél finomabban kifejezni. A linkre csak erős idegzetűek kattintsanak, akiket ugyanakkor érdekel a történelem.
Ha valamiről nem rendelkezünk kellő tudással általánosságban és nem ismerjük az adott esetet behatóan, és/vagy érzelmileg be vagyunk vonódva úgy valószínűleg mission impossible helyes, megalapozott konklúzióra jutnunk.
Eredetileg más párhuzamról szerettem volna írni, de eszembe jutott egy társadalmi célú reklám, amit tegnap édesanyám látott a Euronews-on: egy fiatalember utazik a buszon és megszólják, mert nem adja át a helyét, -talán- egy idős embernek. Mikor pedig leszáll látjuk, ahogy bottal, bicegve megy a járdán és a narrátor elmondja nekünk: a fiatalember Slcerosis Multiplexes (SM).
Ha pedig csak ott ül valaki a buszon lehet, hogy hirtelen és könnyen bunkó parasztként diagnosztizáljuk, miközben egy -jelenleg- gyógyíthatlatlan kórral küzd.
Az aspergeres narcisztikus, az SM-es paraszt, a BDSM-es pedig beteg?
Nessaj is (egyik kedvenc videósom) megállapította, hogy ma elvárás, hogy mindenhez értsünk. Bár szerintem igaza van, de ezt az elvárást nem tartom sem helyesnek, sem célravezetőnek. Én például nem értek a Forma 1-hez. Nem is fogom megszakérteni az autók teljesítményét, súlyát, vagy épp azt, hogy melyik pilóta a legtehetségesebb. Hamiltonnak szimpatikus arca van. Ennyit tudok hozzátenni a témához, hozzátéve, hogy a jelenlegi versenyzők közül a többiek nevéhez nem tudok arcot társítani.
Eredtileg még szerettem volna a ragadós száj és körömfájás, valamint a feminizmus és a pornó kapcsolatáról szót ejteni, de ezekről talán legközelebb írok, mert most nem tudnám őket ide beilleszteni.
Viszont ajánlanék egy filmet, Woody Harrelson főszereplésével, ami szerintem asszociatív módon idekapcsolható és jó filmélmény: Champions/Bajnokok (2023), amiről kiderült számomra, hogy egy 2018-as, azonos című, spanyol film remakje.
Comments (2)
A nárcizás viszont egy vissza-visszatérő trend. És egy aspergeresre azt mondani, hogy narcisztikus... nekem vissza kell fognom magam, hogy ne legyenek hasonlóan kedves. Igaz én nem "diagnózissal" reagalnék. Annyit viszont hozzátennék, hogy aki utána olvas az látni fogja, hogy ezeknek az állapotoknak sok közös jellemzője van. Ebből adódóan könnyű is összekeverni őket.
Viszont ha valakire rákerül egy ilyen bélyeg, azt nehéz levakarni.
- ok hogy sok mindent tudsz, értesz
- de más ezeket diagnosztizálni!