A Női nem értékelése

Blogs » Blog - Illirion » A Női nem értékelése
Illirion (33+)
Fetisist, Switch
Male, Bisex
  • Verified profile
  • Has public albums 
  • Has blog 
2024. 09. 04. 19:34 | Appeared: 216x

Gyakran halljuk különböző formákban - talán a leghíresebb James Brown dala -, hogy ez a férfiak világa. Szerencsére, ez azért az elmúlt több mint fél évszázadban jelentősen finomodott és közelebb került az egyensúlyhoz. Azonban abban a dalrészben nincs változás, hogy "mindez" semmit nem ér Nélkületek.


A napokban olvasgattam egy csillagászati cikket és valamiért most tudatosult bennem, hogy a Naprendszer összes bolygója férfi mitológiai alak, valamilyen "isten" után van elnevezve. Egyetlen kivétel van: a Vénusz, ugyanis az a római szépség és termékenység istennő után kapta a nevét.


Ahogy mélyebben elgondolkodtam, bevallom nagyon kellemesen érintett ez a felismerés. Igaz, hogy a férfi nevek vannak többségben, de a legkülönlegesebb bolygó női nevet kapott. A Vénusz, vagy más néven az Esthajnalcsillag ragyog a legfényesebben, mutatja az utat és sokszor még a nap mellett is tisztán tündöklik az égen.


Amit szintén érdemes kiemelni, hogy a Vénusz pályája rendkívül egyedi, teljesen eltér a többi bolygótól. Hozzájuk viszonyítva "szabálytalan", azonban ha magát a pályát nézzük - amit a Vénusz táncának is hívnak -, először szív alakot rajzol fel, majd 8 évente egy ötszirmú virág képe rajzolódik ki. Ez igazából azonban nem virág, hanem a pentagram.


A pentagramról sokat lehetne beszélni, hiszen nincs olyan vallási vagy okkultista csoport, aminek ne szerepelne a szimbolikájában. Az alapjelentése azonban a tökéletesség, teljesség. Nem véletlen, hogy az aranymetszéssel is szoros összefüggésben van, ami egyébként a pentagramma képén belül is többször megjelenik.


Mióta egységes rendszer van a csillagászati nevek adására, elég komolyan odafigyelnek rá, hogy a Vénuszon a különböző helyek és képződmények, női nevet viseljenek (egy-két kivétellel). Így a kontinensek Ishtar és Aphrodité nevét kapták, a hegyek között megtaláljuk Freyja-t, vagy a síkságok között Lakshmi-t. De nem csak mitológiai alakok vagy istennők nevét használták fel, magyar vonatkozás szempontjából pl. van Jászai Mari kráter is.


Szoktuk mondani, hogy a nők a Vénuszról, a férfiak pedig a Marsról származnak. Ezt azonban inkább a különbözőség miatt, enyhén pejoratívan emlegetjük, mintha azt mondanánk "Tűz és víz". A római mitológiában viszont van egy nagyon érdekes párhuzam: Mars és Vénusz gyermeke Ámor (szerelem) vagy más néven Cupido (vágy). Egy férfi és egy nő tehát létrehozhatja a vágytól égő, igaz szerelmet és szeretetet.


Nem valószínű, hogy a két bolygóról származás igaz lenne, egy dolog azonban biztos: a Földet együtt örököltük, lakjuk és élvezzük. Az elmúlt több ezer éves, számos kultúrában és felállásban megélt férfi-női kapcsolatoknak a tapasztalatait, az esszenciáját mi örököltük meg. A mai - sok szempontból - felvilágosult és rendkívül széles spektrumon tájékozódni képes társadalomban óriási előnyeink vannak az előző generációkhoz képest. A könyvek, filmek, különböző élettörténetek, a gyakorlati pszichológia illetve természetesen a családunkban megfigyelhető minták is segíthetnek, hogyan viszonyuljunk egymáshoz és milyen viselkedésformák ismétlését kerüljük. Vagy mi az, amire kifejezetten figyeljünk.


Az univerzális emberi és - talán elsősorban - Női igények alól nem kivétel az a kapcsolat sem, aminek része vagy egésze a BDSM-re épül. A Nőknek ugyanúgy szükségük van a törődésre, a mély kommunikációra, az érzelmek kinyilvánítására, a dicséretre, az előjátékra és aftercarre, a bújásra és az ölelésre, nem "ment fel" ez alól a köztünk lévő dinamika. Értékeljük Őket minden módon ahogy csak igénylik, mert nagyon megérdemlik!


(A gondolatokat elsősorban magamnak írtam, emlékeztetőképpen.)


Comments (2)


The comments are only available after login.






 
We use cookies to provide security and user-friendly features when you visit our website as well as to collect statistical data. More information: Privacy Policy