Mindenkinek válaszolni, mindent megpróbálni elmagyarázni

Blogs » Blog - csicska_boy » Mindenkinek válaszolni, mindent megpróbálni elmagyarázni
2019. 08. 25. 11:25 | Appeared: 1324x
Mindent megpróbálni elmagyarázni nagyon fárasztó. És sokszor kínos is. Mert vannak dolgok, amikről az ember valóban jobb, ha nem beszél. Azt is mérlegelni kell, hogy az ember ne legyen bántó, vagy legalábbis fölöslegesen semmiképp se legyen az. Aki kommunikál, annak áldozatokat kell hoznia.

Mégis azt hiszem, hogy csakis ez a helyes magatartás.

A levelezéseket le lehet zárni kulturáltan is. A megkeresésekre válaszolni lehet. Az elutasítást meg lehet fogalmazni. Nehéz? Igen, igényel energiát. Át kell gondolni, ha a válasz negatív, hogy miért az, ki kell gondolni pár mondatot, meg kell írni.

És persze jön az alapkifogás: nem vagyok VIP, csak két üzenetem van egy nap.

Ez egy átlátszó szöveg.

Aki meg akarja oldani, meg tudja oldani, hogy mindenkinek válaszoljon. Létrehozhat külön erre a célra egy postaládát. (Öt percnél biztosan nem hosszabb idő.) Várhat egy napot, vagy kettőt. Komoly érdeklődő tud várni két napot, akár egy hetet is. (Komoly érdeklődő 51 évet, 9 hónapot és 4 napot is tud várni, mint az tudvalevő...)

Persze az igazi ellenérv az, hogy "minek?". Ha engem úgyse érdekel a másik, akkor minek fektessek bele akár csak öt percnyi fölös energiát is?

Válaszaim:
1. Mert az épkézláb kommunikációval megtisztelem őt, és ez jó neki is, és nekem is.
2. Mert az indoklás megfogalmazásával magam is épülök, és jobban megismerem magam.
3. Mert az indoklással a másik fél is épül, információkhoz jut. És kevés alkalom van rá, hogy valaki ilyen könnyen jót tegyen valakivel.
4. Mert lehetséges, hogy valamit félreértettem én vagy félreértett ő, és a félreértést tisztázni lehet, amiből akár egy termékeny kapcsolat is kialakulhat.
5. Mert a válaszadáshoz gondolkodni kell, és gondolkodni önmagában is jó.
6. Mert amit nem zártunk le világosan, az kísért minket, és bár nem tudunk róla, megterheli hétköznapjainkat.
7. Mert ha mi kulturáltan kommunikálunk, azzal elterjesztjük ennek a szokását, amit talán beszélgetőpartnerünk is követni fog, és így sok másik (általunk soha meg nem ismert) emberrel is jót tehetünk.
8. Mert ha nem így teszünk, ugyanígy: a rosszat növeljük a világban, és a rossz példával sok (általunk soha meg nem ismert) emberrel is rosszat tehetünk.
9. Mert minden pillanatunkban minden tettünkkel önmagunkat alakítjuk, és nem mindegy, hogy milyen irányba.
10. Mert a tudat, hogy a dolgoknak van formájuk, biztonságérzetet ad.

Nincs kivétel a válaszadás parancsa alól? De. Olyan levélre nem vagyunk kötelesek válaszolni, amelynek eleve nem célja a kapcsolatfelvétel. (Például amikor egy levélírót jól láthatóan maximálisan hidegen hagy a személyünk, és még az adatlapunk pár mondatát sem olvasta el; vagy ha a levéllel valamilyen egyéb, pl. üzleti szándéka van.)

A fönti szabályok és indokok természetesen csak kapcsolatépítési kísérletekre vonatkoznak. Többnyire elég világosan megállapítható, hogy erről van-e szó.

Comments (6)


#341768 | 2019. 08. 25. 13:15
Szerintem valószínűleg arról van szó, hogy szó szerint a perverzitásig érzékeny vagyok a legkisebb megalázásra is. :)
csicska_boy Deleted user
#341767 | 2019. 08. 25. 12:39
Szerintem túl racionalizàlod az ismerkedést. Itt nincs egyenlőség. Van, aki illedelmes, van, aki nem, de ezen kàr sokàig ràgodni, magadnak àrtasz vele.
#341765 | 2019. 08. 25. 12:27
Ja, hát olyan ambícióm nem volt, hogy orvosoljam az online ismerkedés problémáját, ekkora önbizalmam azért nincsen. :) Egyszerűen a magam részére fogalmaztam meg valamit, hátha mást is érdekel (biztosan nagyon keveseket, de ha egynél több ez a szám, már megérte nem a magánnaplómba lejegyezni).

Igen, valószínűleg más a helyzet akkor, ha valaki hetente kap két levelet, mint ha naponta kap 20-at. Utóbbi esetben vélhetően más stratégiát választanék, mint hogy mindenkinek egyesével nekiállnék írogatni. És akkor egy másik blogbejegyzés született volna. :)

Mondjuk a nulla-reakció ebben az esetben is ordas nagy bunkóság szerintem. Valószínűleg akkor azt tenném, hogy összeállítanék egy "beugró" tesztet minden jelentkező számára, amit kitennék az adatlapomra, és előre leszögezném, hogy csak azokkal foglalkozom, akik megütik a mércét. (Pl. a teszt része lenne, hogy képes legyen valaki egy tízmondatos bemutatkozó szöveget írni önmagáról, vagy ilyesmi.) Ez korrekt lenne, mert előre lehetne tudni, hogy mik a feltételek.
Deleted user
#341764 | 2019. 08. 25. 12:18
Szerintem alapvetően más a helyzet férfi-férfi illetve nő-férfi (online) ismerkedéssel a levelek számàt illetően. Az aràny minimum 1:50-hez. Szerintem.

Ìgy talàn érthetőbb, ha a Hölgyek gyakran besokallnak. Ha jól értem te viszont férfit keresel. A hazai meleg-BDSM ismerkedés valamiért nagyon nehéz. Miért? Nem tudom.

Azonban ez màr a nagyon sokadik blog a levelek megvàlaszolásàról ezen az oldalon. Ìgy bàr, amit ìrsz elgondolkodtató, aki 20-szor olvas erről a témàról, lehet, hogy 2 sor utàn ki is lép ebből a blogból. Nem a téma vagy a stìlus a rossz, de szerintem a levelezés/online ismerkedés problémàjàt, semennyi blog nem lesz képes orvosolni.
#341760 | 2019. 08. 25. 12:07
Szerintem el lehet (sőt el is _kell) különíteni a valóságos, azaz ember-ember közti kommunikációt és a szerepjátékbelit.

A szerepjátékban, amelyre a képem utal, természetesen egészen más szabályok érvényesülnek. :)
Deleted user
#341759 | 2019. 08. 25. 12:04
Nem tudom, ha valaki ilyen profilképpel és névvel rámírna, lehet azt gondolnám, hogy annyira alábecsüli magát, hogy azt is élvezi, ha ignorálják és nem adnak választ neki. Azt gondolnám nem igényli a tiszteletet.






 
aaaaaaaaaaaa