Domok és dominanciák

Blogs » Blog - Azurit » Domok és dominanciák
2017. 09. 27. 07:14 | Appeared: 1369x
Mitől dom a dom?
Risley kijózanítóan mutatott rá: semmi mástól, mint megegyezéstől. Két, vagy több ember közös megegyezése tesz valakit dommá, illetve szubbá. Ebből következik néhány kellemetlen és fontos dolog.
1, Senki sem dom vagy sub önmagában. Hogy mégsem csupán képmutatás így ez a párkereső, hogy tele van subtalan dommal és domtalan subbal, nem jelent mást, mint azt, hogy vannak emberek, akik eme megegyezés valamelyik szerepéhez jobban vonzódnak.
De innentől talán érthető lesz egy-két félresiklás. Gyakran olvasom adatlapokon, hogy visszataszító sokak számára, ha első levélben már bizonyos szerepben azt ecseteli az illető, hogy mit tenne a levél olvasójával. Nos, amíg Risley meglátása nem cáfolódik, addig ki kell ábrándítanom néhány embert: a felháborodóknak van igaza. Mert ez a megegyezés a két fél köttetett meg. Mit szólnál, ha egy vadidegen bemenne a lakásodba, meginná a söreidet a hűtőben, kisajátítaná a kedvenc foteled, majd amikor felháborodottan számon kéred értetlen Bambi szemekkel pislog rád, hogy de hát ő meg fogja venni a lakásod...
Néha látom egy-egy sub megnyilvánulásában, hogy csak félve, álruhában mer felvállalni összeütközéseket, mert félti a PR-ját. Mert hogy néz ki az, hogy subként véleménye van, és szembe megy bármivel is? Nos szerintem úgy, mint egy érett személyiségű ember, aki ehhez mérten képes az ehhez méltó felelősséggel meghozni egy döntést, hogy másnak alávesse magát.
2, Ha a domság megegyezés kérdése, akkor a domság nem abszolút tulajdonság, mint mondjuk a szem színe, vagy egy idő után a testmagasság, hanem relatív, viszonylagos. Erről én is gyakran megfeledkezem, a tapasztalat evidensen tárja elém, hogy én dom vagyok. De ez faszság. Persze megkönnyíti a kommunikációt, hogy ezt az oldalamat abszolútként állítom be. De ennek a felismerésnek a megemésztéséből is húzós következtetéseket lehet levonni. Ajánlom mindenkinek elmélkedésre, ezeket a poénokat most nem lőném le...

De mégis, gyakran olvasom suboktól, hogy mennyi "kamu dommal", "domocskával" találkoznak, a hős helyett szájhőssel. A fenti érvelés szerint vagy egyel sem találkoznak, maximum olyannal, akikkel éppen ők nem kötik meg ezt az egyezséget, vagy néhánnyal, akikkel az egyezség megkötésével rossz lóra tettek. Nem azt kapták, ők elvártak. Úgy tűnik tehát, hogy a domság mögött van egy olyan "értékcsomag", amit mégiscsak várnak, feltételeznek az emberek. Ezt nevezzük most dominanciának.
Ahhoz hát, hogy megértsem, mitől vagyok dom, előbb azt kell megértenem, mitől vagyok domináns. Ahhoz, hogy megértsem, mitől vagyok domináns, azt kell megértenem, mi a dominancia.

Nehezíti a megértést, hogy a dominancia nem egy közvetlen adott valami, hanem egy személyiségvonás, amire rengeteg apró jel együttállásából következtetünk. Sejtésem szerint ráadásul nem is csupán egyetlen összefüggő személyiségvonást tekintünk dominanciának, hanem különböző személyiségvonások összességét. (Lásd például a fent említett Risley írásában már elhangzott: Sok domináns egyben szadista is. Éppen ezért, ha valaki szadista, könnyű annak a csapdájába esni, hogy ő domináns is. Azonban a szadizmusnak és az agressziónak ezer más lelki gyökere is lehet, nem csak a dominancia... Ráadásul egy domináns nem feltétlen szadista. Sőt. Egy domináns lehet mazo is, csupán látszatparadoxont hordoz a kérdés: Mi van akkor, ha egy domináns azt parancsolja, hogy akkor most üss engem. Ő most dom vagy sub? Elkalandoztam....) Innentől egy darabig ezt fogom keresni, azt hiszem...

Mire is jutottam hát első éjjelem?
A domság egy megegyezés. A dom nem feltétlen domináns. A domság relatív, kérdéses még, hogy a dominancia abszolút-e.

Innentől ezeket a gondolataimat rátok bízom, vessétek kritika alá.
Köszönöm.

Comments (12)


#255152 | 2017. 09. 27. 16:56
Mindenkinél lehet egy "nagyobb hal", vagy dominánsabb ember, de ettől még nem válik mássá.

A BDSM nem választható el a szexualitástól. Azaz attól még, hogy egy dom találkozik egy magánál dominánsabbal még nem lesz szub. Hisz nem izgatja az a szerep őt.

A dom, meglátásom szerint, azért választja ezt a pozíciót, mert ez izgatja. Ettől még senki nem lesz jó dom, de ez a kiindulási alap.

A saját inercia rendszerében mindenki dom aki annak definiálja magát a vágyai mentén. Az, hogy ez mással milyen kompatibilitást mutat már egy más kérdés. :)
Deleted user
#255121 | 2017. 09. 27. 10:44
A felvetett téma illetve annak tartalma, az alap alapja. Tudni, érteni az alapokat aztán elkezdeni meghatározni hogy ezen rendszerben hol/mi vagyok--->Miért vagyok az ami? --->Mi tesz azzá ami vagyok?
Önismereti túrának sem rossz.
Jó hogy vannak olyan blogok amik kicsit próbálják tisztábbá tenni a képet.
Sajnos itthon még messze nem kiforrott a BDSM kultúra.
A mitől Dom a Dom jó kérdés, a korrekt választ eddig nem sok embertől hallottam.
A legtöbb ember beskatulyázza saját magát, ez vgyok az vagyok, s úgy viselkedik mintha már jogot formált volna az írányításra..
Érdemes külföldi BDSM oldalakon olvasgatni, csodákat lát az ember, nem utolsó sorban tanulhat is.
#255105 | 2017. 09. 27. 09:30
"Aki nekem az" akart lenni. Autokorrekt... :-/
#255104 | 2017. 09. 27. 09:29
Igen. De ettől én nem vagyok kevésbé domináns személyiség. Hiszen azok, akikre én hatok így, ugyanúgy néznek rám. Sőt, akinek én vagyok domináns, annak nem feltétlenül domináns az, akkor nekem az. Kémia. Én így hívom. :-)
Marilyn Deleted user
#255102 | 2017. 09. 27. 09:24
Tökéletesen érthető, lehet nekem csapong nagyon az agyam és csak számomra érthető, hogy mit is akartam kihozni. Biztos, hogy mindenkinek létezik olyan személy, akár több is, de nem tömeg, akire azt mondja, hogy igen neki fejet tudok hajtani. És attól még nem leszek szub, max félreteszem, elnyomom a domináns érzéseim, mert valaholgy "legyőzött", meggyőzött, letaglózott, akármi :)
#255098 | 2017. 09. 27. 09:16
Én sem borulok térdre mindenki előtt, elhiheted. Mégis van/volt olyan, akinek fejet tudok hajtani. Dominánsak nekem. Velük szemben ha nem is vagyok szub, de nem vagyok domináns. Nem tudom, mennyire érthető ez így :-)
Marilyn Deleted user
#255094 | 2017. 09. 27. 09:09
Nem jelenteném ki így egyértelműen, de mindenkiben van hajlam, van kíváncsiság. És azt gondolom, hogy nem árt ismernem a másik oldalt, hogy igazán értsem és tudjam, hogy a tetteim mivel járhatnak. Mert úgy könnyű mondani valamit, ha nem ismerem, hogy mit vonz maga után, hogy milyen azt megélni, amit én a másikra rányomok, elvárok etc. De ha már switch lennék, akkor mindenképp úgy 95-98% domináns és 2-5% szub :)
#255093 | 2017. 09. 27. 09:06
Mindig van nagyobb hal. Ergo mindenki switch. :-)
Azurit Deleted user
#255092 | 2017. 09. 27. 09:04
Nem csak belőled váltja ki a harcolási kedvet. De az nem baj szerintem. Talán még izgalmasabbá is teszi az egészet, hiszen elkezdődik a "játék". És idővel kiderül, hogy ki kinek a kije és milye. Hogy alfa leszel -e. :)
#255090 | 2017. 09. 27. 08:56
Igazából én is majdnem hasonlóra jutottam. Tény, hogy ha valaki dominánsként lép fel velem szemben az általában a "harcolj" választ váltja ki belőlem. De ott motoszkál bennem, hogy igazából nem tudom, kizárni, hogy létezzen olyan viszonyrendszer, ahol én térdelnék le, még akkor is, ha ez általában könnyebben megy nekem akkor ha azért térdelek le, hogy felemeljek valakit. :)
Deleted user
#255089 | 2017. 09. 27. 08:52
Olvastam az ajánlottat már korábban. Lévén betűfaló :) Alapvetően a személyiségjegyeim, énképem alapján jelöltem magam dominánsnak. De nem tartom kizártnak, hogy van az az ember, akinek ha nyögve-nyelősen is (szarok az izületeim) én térdelnék le. Mert biztos van ilyen, de akkor az egész lényéből kell, hogy sugározzon. Faszság?
#255079 | 2017. 09. 27. 08:05
Ajánlott olvasmány:
https://hu.smpixie.com/bdsm-blogok/risleyaddix/41079-a-szolga-a-szub-es-a-bottom






 
aaaaaaaaaaaa