Tudatosan vagy tudat(ta)lanul?

Blogs » Blog - Aranyliliom » Tudatosan vagy tudat(ta)lanul?
2022. 01. 09. 14:40 | Appeared: 707x
Hogy alakítjuk a kapcsolatainkat? Hogy jó alakítani a kapcsolatokat?

Persze, kinek mi a jó, persze... de...

Jó, ha az ember tudja, mit akar. A kellő önismeret mindennek a szükségszerű alapja (lenne).
Még jobb, ha azt is tudja, ő mit tud adni (na, ez sokszor már fel sem merül mint kapcsolatkezdési alap).

De vajon, kapcsolattípust keresünk vagy embert?
A kitalált/megálmodott kapcsolatba, egy kész világba keresünk lakót?
Vagy találunk egy embert, és kettőnkből kihozzuk az optimálisat, hozzá igazíjuk a terveinket?
(Biztos van olyan, nyilván, amikor minden passzol, vagy...)
És mire vagyunk készek? Lemondani a terveink egy részéről valakiért? (És persze, új, addig nem is álmodott álmok válhatnak vele valóra.) Vagy lemondani az emberi paraméterek egy részéről, a terveink minél tökéletesebb megvalósulása érdekében?
Én azt hiszem, sok kapcsolati kudarc annak köszönhető, hogy a megvalósulni remélt kapcsolat, terv (álom) érdekében sokan egyszerűen szemet hunynak az emberi nempasszolás tényezőivel kapcsolatosan. Nem, ez nem a lemondás (az tiszta sor, tudatos, nincs csalódás), ez az önbecsapás.
Azt hiszem, az nagyon meghatározó tényező, milyen életszakaszban (korban van az ember). Van, amikor a terv kell, hogy domináljon (pl. biológiai óra ketyegése, sajnos).
És van, amikor megengedheti magának az ember azt a hatalmas luxust, hogy nem kell (már) terveknek megfelelnie.
Egy viszont minden esetben fontos kellene, hogy legyen. Hogy meglássuk a másikban azt, aki ő. Ne álmaink vágyalakját hanem azt az embert, aki ő. Ne csak nézzük a másikat, de meg is lássuk.

Comments (6)


Deleted user
#409449 | 2022. 01. 09. 19:49
ez megint egy olyan blog, amit sok ember meg szivlelhetne itt.

soha nem kapcsolattipust kerestem. hanem csak egy embert. akivel igy vagy úgy jól érezhetem magamat az életben. aztán, hogy mi lesz belőle, az úgyis kiderül egyszer.
#409443 | 2022. 01. 09. 18:03
Hmmm Érdekes. Egy részt persze, így belegondolva, vannak nagyon sablon azugságok egy párkeresésben (hány "független" ember kereshet itt is, persze...). De másrészről meg azért ki szoktak jönni a különbségek, és ha kijönnek, abból álltalában baj van.
És persze vannak a nem tudatos hazugságok, vagy hogy mondjam... Mondjuk ilyennel talán még mindig könnyebben találkozom én...

De ja, nem tudom, másnál ez így hogy megy, de az ismerkedés szakasza nekem pont ilyen puzzle kirakós élmény, hogy koncentráltan próbálom megismerni a másik személyiségét. És ebben csak egy réteg az, amit mondd.
#409442 | 2022. 01. 09. 17:52
a pontosan körvonalazott és kifejezésre is juttatott elvárásoknak megfelelést el is lehet játszani
(és még csak nem is feltétlenül tudatos átverésről beszélek)

számomra a te módszered, hogy tisztázzuk, lehet-e közös, hosszútávú jövőnk, játsszunk nyílt kártyákkal és az erre való rábólintás sokkal kevésbé megbízható infó, mintha én tudom, mi kell (és mi nem kell) nekem, és "csak vagyunk", és fokozatosan felbukkanó helyzetek során kapok választ a kérdéseimre
pláne, mert íígy esetleg arra is rájöhetek, hogy nem is annyira biztos, jól mértem fel, mi is kell nekem
#409437 | 2022. 01. 09. 17:41
Tök egyet értek abban, hogy ezek sokszor nem tudatosak, de ha a tapasztalatokon sokat agyalsz, keresed a hasonlóságokat és különbségeket, azért egy jó csokorral beemelhető ez a tudatba is.

Szerencsére én sosem volt agyalós típus. Szóval csak mázlim volt, hogy észrevettem pár dolgot. :D

Egyébként igen, az értékpreferenciák marha összetett dolgok, csak próbáltam egyszerű példákat hozni, hogy kézzelfoghatübb legyen az elmélet.

Az "átverhetőség"-et kifejtenéd? Mert nem biztos, hogy egyre gondolunk. (Nekem volt olyan pl, hogy nagyon sok minden stimmelt, de a nagy lángoló szerelem helyett inkább csak egy mély szeretet és kötődés alakult ki... hogy is mondjam. A szerelem egy másik arca szerintem. Én pl ilyen átverhetőséget tudok belegondolni, de lehet te tökre másra gondolsz, és érdekelne! :) )
#409433 | 2022. 01. 09. 17:33
szerintem is vannak preferenciáink
de azt hiszem, azok nem szedhetőek össze ilyen tudatosan, max. a választásainkból visszakövetkeztethetők
azt gondolom (és remélem), sokkal összetettebb valami ez, mint testmagasság, szemszín stb.
sokkal inkább gondolom (és megint: remélem), valamiféle zsigeri egymásrakattanás, amelyben benne van a kémiai passzolás, amit igen fontosnak tartok (és hiábnak, hogy valahogy szégyelljük és eltagadnánk)

meg azt is gondolom (és tpled, tőlem elvonatkoztatva), hogy aki ilyen tudatosan választ, az könnyen "átverhetővé" válhat
#409428 | 2022. 01. 09. 16:48
Igen, ez nem tudom, mennyire ment át végül a végleges szövegben, mert ez valahol tök jogos kritika, amit nem csak benned fogant meg, hanem pl Hurrban is, és nem egy barátnőben.

Én azt hiszem, vannak alap preferenciáim, keresett értékeim egy nőben, amiről tudom, hogy mi fontos számomra, és mit értékelek egy nőben. Szerintem minden embernek megvannak ezek a preferenciái.
Szőke legyen, vagy barna? Magas, vagy alacsony? Szubmisszívet vagy inkább domináns legyen. Mennyire fontos nekem, hogy sportos legyen? Hogy kedves? Szóval van egy adag önismeret, hogy mi fontos neked a másikban.

Ez felskiccel egy vázlatot a képből. Erre jön Éppen-Ez-A-Nő, aki talán bizonyos tulajdonságaiban beleillik a vázlatba, bizonyos tulajdonságaiban nem, és más olyan vonalakat is felrajzol a képbe, amit a vázlat során nem is gondoltál volna, és milyen jó, hogy ott az jel... Ez alapján már hozol egy döntést, mi fontos neked, mi nem. Pl én az alacsony cuki lányokat szeretem, Cicamaci velem egy magas. Bánjam-e? Dehogy is, nem lényeges. Vagy a másik, amit sokat emlegetek, hogy szubot szerettem volna, bratot kaptam (bár mostanában már sokkal szubosabb. :) ). De pl ha Cicamaci nem akart volna gyereket (és mennyire, hogy akart, mai napig is lenyűgöz erejével), az már más súllyal esett volna a latba.

Minden esetre átlátod, ő kb ilyen, ezt tudod kapni tőle, te ezt tudod neki adni. Kell-e ez így? Ha kell, akkor már ott a személy van, amivel megalkotjátok a képet, ami jóval több, mint a vázlat. :)






 
We use cookies to provide security and user-friendly features when you visit our website as well as to collect statistical data. More information: Privacy Policy